D&H Distance Run

Age Group Results

September 13, 2015


Results By Scranton Running Co. Scranton Running Co

Half Marathon

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Heidi Peoples Scranton PA 895 35 2 1:17:27.99 1:17:27.99
2 Cindy Michel Archbald PA 875 38 15 1:32:27.30 1:32:30.99
3 Christal Zermane Avoca PA 972 36 19 1:34:35.38 1:34:37.97
 

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Elizabeth Dicosimo Binghamton NY 755 47 40 1:42:07.36 1:42:09.81
2 Nicole Chrysler Clarks Summit PA 738 40 48 1:44:25.17 1:44:28.88
3 Debra Paciotti Madison Township PA 891 41 52 1:45:05.44 1:45:07.63
 

Female 24 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Corina Robbins Honesdale PA 906 23 62 1:48:05.92 1:48:15.84
2 Karlie Jaeger Dalton PA 823 22 85 1:52:18.72 1:52:24.27
3 Jamie Accardi Scranton PA 699 24 89 1:53:36.07 1:53:40.58
4 Lisa Reeves Greenfield PA 1939 103 1:56:10.12 1:56:11.34
5 Kimmy Eberhart Archbald PA 764 21 134 2:03:24.60 2:03:32.86
6 Michaela Martines Vandling PA 861 19 219 2:32:16.95 2:32:24.45
7 Tiffany Burns Jermyn PA 724 24 229 2:40:42.66 2:40:53.80
 

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Erin McGrady Mountain Top PA 869 28 132 2:03:02.02 2:03:13.79
2 Rebecca Kinsey Dunmore PA 833 26 133 2:03:11.72 2:03:17.66
3 Taryn Burns Scranton PA 723 28 161 2:08:15.86 2:08:25.32
4 Jillian Rojek Scott Twp. PA 913 26 198 2:20:01.82 2:20:15.48
5 Rachel Rolison Greentown PA 914 26 206 2:23:53.26 2:23:57.25
6 Ashlee Butkiewicz Sugar Run PA 727 29 207 2:24:16.36 2:24:34.25
7 Jillian Evarts Lake Ariel PA 773 29 218 2:32:16.68 2:32:23.64
8 Krista Somers Scranton PA 941 27 239 2:56:34.53 2:56:44.34
 

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Brenda Borrelli Olyphant PA 713 34 80 1:50:53.00 1:50:53.00
2 Katie Swartz Jefferson Township PA 953 34 87 1:53:01.82 1:53:10.12
3 Kelly Irving Cochecton NY 821 33 93 1:54:31.37 1:54:39.30
4 Kaitlyn Carr Edwardsville PA 731 31 141 2:04:14.22 2:04:27.43
5 Jaclyn Salierno Roaring Brook Twp PA 922 32 142 2:04:14.54 2:04:26.69
6 Meghan Dombrink-Green Honesdale PA 757 32 145 2:04:55.92 2:05:06.44
7 April Burti Old Forge PA 726 32 158 2:07:45.84 2:07:55.16
8 Kristy Vassell Moosic PA 957 32 168 2:09:57.10 2:10:09.70
9 Angela Ey Hawley PA 774 31 170 2:10:13.82 2:10:31.46
10 Gina Gliniecki Archbald PA 794 31 177 2:12:48.93 2:12:54.71
11 Abby Sanchez Houston TX 923 31 221 2:33:34.14 2:33:45.52
12 Nicole Zywicki Factoryville PA 975 31 231 2:42:04.72 2:42:15.41
 

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Erin McFaddenconrad Union Dale PA 866 35 41 1:42:38.50 1:42:39.87
2 Tylette Novajosky Dickson City PA 885 35 44 1:43:40.38 1:43:40.38
3 Jennifer Hartshorne Nazareth PA 806 38 46 1:44:13.65 1:44:18.60
4 Karen Moskel Kingston PA 882 37 49 1:44:29.13 1:44:31.77
5 Michelle Gazzillo Meshoppen PA 789 36 70 1:48:48.46 1:48:55.39
6 Bennette Harrison Philadelphia PA 803 35 72 1:48:58.84 1:49:10.64
7 Rebecca Patros Canandaigua NY 893 36 76 1:49:56.79 1:50:04.23
8 Jennifer Fancher Montrose PA 775 35 91 1:54:09.15 1:54:19.91
9 Heather Meagher Honesdale PA 872 38 96 1:55:00.04 1:55:11.41
10 Marian Beck Throop PA 707 36 104 1:56:24.68 1:56:29.84
11 Jennifer Roberts Courtdale PA 909 39 106 1:56:44.70 1:56:49.52
12 Jennifer Carroll Throop PA 733 36 108 1:57:02.43 1:57:07.78
13 Jamie Lee White Clifford Twp PA 961 35 116 1:59:10.16 1:59:21.74
14 Tressie Patuk Scott Township PA 894 39 129 2:02:03.04 2:02:10.43
15 Marla Wolff Madison Twp PA 966 38 131 2:02:29.31 2:02:35.18
16 Aimee Wademan Thompson PA 958 36 136 2:03:38.02 2:03:55.35
17 Lori Maloney Scranton PA 857 37 137 2:03:38.27 2:03:48.19
18 Kate Bryant Honesdale PA 720 38 144 2:04:51.29 2:05:02.99
19 Erin Butler Scranton PA 728 37 147 2:05:03.21 2:05:12.35
20 Abbey Jones Dalton PA 826 37 148 2:05:05.33 2:05:15.44
21 Tamara Halesky Thompson PA 802 38 153 2:07:00.10 2:07:17.41
22 Rachel Kaslavage Mountain Top PA 830 35 160 2:07:59.84 2:08:05.20
23 Kristy Ryczak Mayfield PA 921 36 169 2:09:58.28 2:10:10.70
24 Brandi Miller Jermyn PA 877 37 174 2:11:08.92 2:11:21.33
25 Erin Flannery Scranton PA 779 37 189 2:17:32.12 2:17:45.98
26 Jennifer Meyer Throop PA 874 38 202 2:21:57.57 2:22:11.84
27 Brianne Roberts Archbald PA 908 35 211 2:28:28.82 2:28:33.76
28 Brandy Stone Montrose PA 947 35 216 2:31:28.33 2:31:44.77
29 Melissa Yanchak Scott Township PA 968 36 220 2:33:23.27 2:33:36.66
 

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Debbie Putman Lake Ariel PA 902 40 53 1:45:24.60 1:45:33.25
2 Jessica Joseph Dallas PA 827 41 67 1:48:34.78 1:48:38.38
3 Kate Healey Moscow PA 808 42 68 1:48:37.98 1:48:37.98
4 Heidi Hemak Jermyn PA 1925 42 95 1:54:55.06 1:55:01.66
5 Jane Dial Moscow PA 754 44 118 1:59:10.94 1:59:21.13
6 Stephanie Siekierka Scranton PA 933 41 120 1:59:30.82 1:59:35.34
7 Theresa Stook Mountain Top PA 949 41 121 1:59:46.71 1:59:55.52
8 Darlene Gilpin Dalton PA 792 42 123 2:00:50.78 2:01:00.91
9 Dawn Yates Moosic PA 969 42 128 2:02:01.84 2:02:11.29
10 Dina George Moscow PA 790 44 157 2:07:37.04 2:07:48.20
11 Erminia Gabello Scott Township PA 783 40 162 2:08:18.71 2:08:33.92
12 Carrie Meagher Honesdale PA 871 40 188 2:16:45.17 2:16:45.17
13 Julie Rockwell-Klee Scranton PA 911 40 190 2:17:32.79 2:17:46.63
14 Clancy Harrison Dallas PA 804 40 194 2:19:04.84 2:19:13.73
15 Maria Hall Wilkes Barre PA 1928 44 209 2:25:08.19 2:25:21.65
16 Nikki Keller Vandling PA 831 40 212 2:29:43.75 2:29:57.17
17 Jennifer Huber Clifton Township PA 818 41 228 2:39:23.80 2:39:34.55
18 Chris Gallacher Moscow PA 785 42 236 2:50:17.81 2:50:33.30
19 Rebekah Witiak Olyphant PA 964 42 241 3:04:20.07 3:04:35.36
 

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Colleen Kostiak Clarks Summit PA 841 46 63 1:48:06.23 1:48:12.89
2 Gina Jakubowski Mountain Top PA 824 46 79 1:50:49.95 1:50:55.59
3 Christine Brunetti Jessup PA 719 49 88 1:53:21.61 1:53:25.00
4 Pat Gallacher Scranton PA 787 46 90 1:54:04.41 1:54:09.55
5 Sherry Harvey Jermyn PA 807 45 98 1:55:18.51 1:55:32.38
6 Traci Strungis Mountaintop PA 951 46 107 1:56:49.71 1:56:56.63
7 Lori Bochon Moscow PA 711 45 122 2:00:08.98 2:00:14.65
8 Louise Eitelberg Morris Plains NJ 766 49 127 2:01:34.76 2:01:48.93
9 Jenny Oday Honesdale PA 887 46 143 2:04:48.75 2:05:00.44
10 Michelle Delucca Binghamton NY 750 45 151 2:05:49.83 2:05:59.72
11 Kelli Drazba Dunmore PA 761 48 166 2:09:02.52 2:09:13.70
12 Melissa Berish Uniondale PA 710 47 173 2:11:07.78 2:11:20.18
13 Patricia Hopkins Union Dale PA 816 49 180 2:14:12.33 2:14:24.72
14 Paula Powell Pittston PA 898 45 185 2:16:16.33 2:16:20.97
15 Denise Evans Olyphant PA 770 48 227 2:37:58.32 2:38:11.96
16 Laura Corgatelli Moscow PA 741 45 232 2:42:16.27 2:42:16.27
17 Joanie Deneen Lake Ariel PA 751 49 234 2:43:36.67 2:43:52.78
18 Betsy Huhn Falls PA 819 45 235 2:45:22.08 2:45:50.45
 

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Susan Steinbach Clarks Green PA 946 51 86 1:52:47.44 1:52:52.27
2 Theresa Rennekamp Lake Ariel PA 905 51 101 1:56:01.22 1:56:09.66
3 Annet Kaminski 1938 52 113 1:58:31.98 1:58:34.42
4 Marjorie Lebo New Cumberland PA 846 54 124 2:00:59.59 2:01:04.93
5 Barb Marsicano Vandling PA 860 54 149 2:05:16.10 2:05:30.28
6 Alicia A Ross Montrose PA 915 52 155 2:07:26.86 2:07:38.45
7 Alexandra McConnell Carbondale PA 864 52 167 2:09:24.81 2:09:32.95
8 Marsha Pulz Vestal NY 901 54 176 2:12:11.27 2:12:26.96
9 Wendy Gross Tobyhanna PA 801 51 183 2:14:52.13 2:15:04.94
10 Dawn De Vita Binghamton NY 748 51 193 2:17:56.50 2:17:59.48
11 Bridget Levan Danville PA 850 51 204 2:22:54.77 2:23:04.10
12 Sylvia Thompson Honesdale PA 955 52 208 2:24:28.02 2:24:37.50
13 Noreen Mirgab Carbondale PA 878 51 223 2:33:50.72 2:34:00.24
14 Tammy Bonnice Montrose PA 712 50 224 2:34:22.52 2:34:34.30
15 Penny Strickland Uniondale PA 950 50 233 2:42:33.60 2:42:50.94
16 Lisa Somers Scranton PA 942 51 240 2:56:34.95 2:56:43.59
 

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Lisa Mack Binghamton NY 852 57 140 2:04:06.28 2:04:16.67
2 Rosemary Mack Binghamton NY 853 57 154 2:07:03.68 2:07:14.57
3 Mary Ann Hendrickson Clifford Township PA 811 59 164 2:08:57.15 2:09:12.45
4 Karen Gardoski Kingsley PA 788 56 191 2:17:53.11 2:18:04.67
5 Marylou Grogan Scranton PA 799 55 197 2:19:44.56 2:19:58.44
6 Diane Dixon White Haven PA 756 57 199 2:20:10.56 2:20:25.23
7 Ann Ross Richmond TX 916 57 205 2:22:54.93 2:23:03.24
8 Cindee McGrady Clifford PA 868 58 214 2:30:39.01 2:30:50.95
9 Susan Smith Wyoming PA 938 57 222 2:33:41.08 2:33:55.97
 

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Dolly Godlewski Taylor PA 795 64 230 2:41:53.79 2:42:10.30
 

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Mary A. Grigas S. Abington Twp PA 798 68 244 3:14:17.76 3:14:34.15
 

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Kevin Borrelli Dickson City PA 714 33 1 1:17:02.15 1:17:02.15
2 Jeffrey Bachak Jermyn PA 703 28 3 1:19:21.55 1:19:21.55
3 Luke Fitzgibbons Fayetteville NY 777 26 4 1:21:52.00 1:21:53.25
 

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Dan Dragwa 1934 48 7 1:25:55.18 1:25:55.78
2 Earl Marshall Dunmore PA 859 40 9 1:26:53.67 1:26:54.49
3 Stephen Housenick Kingston PA 817 46 11 1:27:29.60 1:27:29.60
 

Male 24 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Isaac Barbolish Nicholson PA 705 21 6 1:25:06.00 1:25:06.57
2 Timothy Schoen Scranton PA 927 24 28 1:37:38.58 1:37:45.00
3 Alex Barbolish Nicholson PA 704 24 29 1:38:51.66 1:38:55.25
4 Stephen Gan Scranton PA 1932 23 56 1:46:22.98 1:46:27.69
5 Brody Dial Moscow PA 753 18 117 1:59:10.57 1:59:20.92
6 Tyler Matelak 1935 24 238 2:53:14.60 2:53:25.33
 

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Jeremy Evans Scranton PA 771 26 5 1:23:04.09 1:23:05.25
2 Adam Reese Peckville PA 904 25 10 1:26:57.40 1:26:59.58
3 George Watson Scranton PA 1930 29 27 1:37:32.73 1:37:33.87
4 Jeffery Cox West Wyoming PA 745 26 81 1:51:00.64 1:51:08.59
5 Ryan Dubus Susquehanna PA 763 29 105 1:56:32.56 1:56:48.50
6 James Squadrito Clarks Summit PA 945 26 125 2:01:15.28 2:01:24.98
7 Robert Hensley Canadensis PA 812 26 152 2:06:17.08 2:06:22.94
8 Jeff Farkas Scranton PA 776 26 178 2:13:50.95 2:13:56.61
9 Ken Brown Dunmore PA 717 26 182 2:14:35.15 2:14:42.43
 

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Michael Nissen Lakewood NJ 884 34 8 1:26:37.43 1:26:44.57
2 Michael Sotak Peckville PA 943 31 75 1:49:30.27 1:49:42.89
3 Joshua Robbins Beach Lake PA 907 31 99 1:55:39.10 1:55:49.00
4 Kyle Anderson Honesdale PA 701 31 146 2:04:56.78 2:05:07.31
5 Brian Kaslavage Mountain Top PA 829 34 159 2:07:59.67 2:08:05.10
6 Brion Stone Montrose PA 948 31 217 2:31:45.92 2:31:45.92
 

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Matt Montoro Scranton PA 881 35 13 1:30:39.86 1:30:43.50
2 Jason Macey 1936 35 16 1:32:28.00 1:32:29.84
3 Douglas Hart Archbald PA 805 38 31 1:40:02.43 1:40:04.37
4 Teddy Michel Archbald PA 876 38 32 1:40:02.52 1:40:06.22
5 Jay Mecca Greenfield Twp PA 873 35 38 1:41:11.69 1:41:15.13
6 Allen Brink Nicholson PA 716 36 45 1:43:46.67 1:43:48.98
7 Tom McGough Noxen PA 867 35 71 1:48:52.62 1:48:58.39
8 Craig Irving Cochecton NY 820 35 84 1:52:07.45 1:52:14.90
9 Rob Zavislak Carbondale PA 971 39 94 1:54:53.41 1:55:06.35
10 Matthew Maloney Scranton PA 858 35 111 1:58:22.93 1:58:31.83
11 Matthew Butler Scranton PA 729 36 112 1:58:22.94 1:58:31.82
12 Brian Derenick Springbrook Township PA 752 39 138 2:03:42.30 2:03:57.69
13 Josh Hodell Scranton PA 814 39 139 2:03:53.02 2:04:00.19
14 Shawn Cosenza Peckville PA 744 35 172 2:11:00.51 2:11:10.65
15 Kevin Lesjack Browndale PA 849 39 215 2:31:12.56 2:31:26.00
 

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Eric Pochas Greenfield Township PA 896 44 12 1:28:17.11 1:28:19.28
2 Jay Montgomery Tyler Hill PA 880 41 20 1:34:49.18 1:34:52.12
3 Michael Olenchak Roaring Brook Twp PA 888 43 33 1:40:02.64 1:40:03.60
4 Brian Hemak Jermyn PA 809 42 50 1:44:29.65 1:44:35.83
5 James Cole Plymouth Twp PA 739 42 64 1:48:07.11 1:48:07.11
6 Michael Chilek Archbald PA 737 43 66 1:48:16.64 1:48:25.14
7 Jeffrey Georgia Clarks Summit PA 791 44 69 1:48:38.47 1:48:39.89
8 Chris Pahoski Dickson City PA 892 42 97 1:55:07.22 1:55:15.32
9 Matthew McDonald Scranton PA 865 40 114 1:58:39.75 1:58:49.19
10 Chris Stefalo Jermyn PA 1931 40 130 2:02:16.52 2:02:24.91
11 Casey Newcomb 1926 44 195 2:19:32.54 2:19:50.48
 

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Joe Drumsta Scranton PA 762 47 14 1:31:26.23 1:31:27.59
2 Fred Malloy Montrose PA 856 49 22 1:35:43.34 1:35:47.74
3 Paul Sokoloski Greenfield Twp. PA 940 45 23 1:36:32.89 1:36:36.60
4 Bob Lee Jermyn PA 847 47 34 1:40:26.33 1:40:26.33
5 Frank Schuster Clarks Summit PA 928 46 36 1:40:54.37 1:40:56.00
6 David Popper Roarinng Brook PA 897 46 43 1:43:23.05 1:43:25.83
7 Art Doolittle Montrose PA 758 48 51 1:44:32.75 1:44:35.33
8 Kurt Schield Roaring Brook Twp PA 926 45 55 1:45:48.36 1:45:49.30
9 Ralph Colo Moscow PA 740 45 57 1:46:50.49 1:46:57.71
10 Jeff James Jermyn PA 825 45 59 1:47:26.71 1:47:28.35
11 Andy Sluko Jessup PA 935 48 61 1:47:57.97 1:48:02.39
12 Michael Quinn Richmondale PA 903 49 65 1:48:15.24 1:48:17.89
13 Alfonso Suarez Elmhurst Twp PA 952 46 78 1:50:19.56 1:50:26.15
14 Oliver Ernhofer Smithtown NY 769 45 92 1:54:10.23 1:54:10.23
15 Joseph Curran Dallas PA 746 46 119 1:59:27.20 1:59:36.54
16 Thomas Powell Sr Pittston PA 899 47 135 2:03:24.69 2:03:29.61
17 John McDonald Olyphant PA 1927 46 150 2:05:33.31 2:05:37.62
18 Art Gombleski Scranton PA 796 48 196 2:19:39.22 2:19:53.48
19 Patrick Smith Dunmore PA 936 47 200 2:20:30.99 2:20:40.63
20 Robert Lee Williamsburg PA 848 45 242 3:11:52.00 3:11:52.00
 

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 John Kirby Scranton PA 834 51 24 1:36:43.63 1:36:47.35
2 Scott Lowry Greenfield Twp PA 851 52 25 1:37:08.12 1:37:09.95
3 Keith Youtz Clarks Summit PA 970 52 26 1:37:21.95 1:37:25.53
4 Jeffrey Ginsberg Jermyn PA 793 50 35 1:40:27.84 1:40:32.99
5 Gayle Ross Allentown PA 917 50 37 1:41:08.46 1:41:12.87
6 Mark O'Malley Scranton PA 886 50 42 1:42:39.95 1:42:43.62
7 Bob Laskowski Duryea PA 843 50 47 1:44:22.22 1:44:29.12
8 Nick Burda Archbald PA 721 53 54 1:45:31.45 1:45:34.63
9 Mark Eberhart Archbald PA 765 54 73 1:49:15.43 1:49:24.14
10 James Yakavich Moosic PA 967 51 109 1:58:03.39 1:58:12.92
11 Jason Isely Plains PA 822 54 110 1:58:18.35 1:58:32.29
12 Mark Trently Eynon PA 1933 52 115 1:58:57.82 1:59:05.67
13 Bob Drazba Dunmore PA 760 54 165 2:09:02.37 2:09:13.72
14 David Hauf 1929 51 175 2:12:04.26 2:12:12.95
15 Andrew Santarsiero Scranton PA 924 50 181 2:14:31.80 2:14:39.19
16 Todd Witiak Alexandria VA 965 51 192 2:17:53.33 2:18:06.96
17 Harold Galey Madison Twp PA 784 51 201 2:20:52.38 2:21:00.49
18 Stephen Kofchak Wilkes-Barre PA 839 54 203 2:22:13.14 2:22:19.81
19 Ken Kielar Taylor PA 832 51 213 2:29:48.07 2:29:57.72
20 Wally Casper Carbondale PA 734 52 226 2:35:06.49 2:35:24.44
 

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Michael Bedrin Mountain Top PA 708 56 17 1:32:59.75 1:33:01.72
2 Chris Krall Kingston Twp PA 842 55 18 1:34:10.22 1:34:11.99
3 Greg Bassham Mountain Top PA 706 56 21 1:35:20.19 1:35:20.75
4 Bruce Hill Carbondale PA 813 55 30 1:39:47.91 1:39:54.30
5 Mark Dorish Simpson PA 759 56 39 1:41:24.97 1:41:31.37
6 David Klein Scranton PA 836 57 60 1:47:43.09 1:47:50.00
7 Ken Sebastianelli Scranton PA 929 56 82 1:51:33.17 1:51:36.82
8 Dave Lebo New Cumberland PA 845 57 83 1:51:56.71 1:52:00.90
9 Matthew Carrescia Jefferson Township PA 732 56 102 1:56:02.61 1:56:09.41
10 Jere Franklin Wyoming PA 781 57 179 2:14:03.19 2:14:17.63
11 Brian Mulcahy Newton NJ 883 57 184 2:15:17.37 2:15:45.94
12 Tony Kobeski Jessup PA 837 56 225 2:34:52.51 2:35:05.96
13 Michael Sheerin Jermyn PA 931 57 237 2:51:44.76 2:52:03.70
 

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Larry Cassidy 735 63 77 1:50:17.00 1:50:17.00
2 Thomas Majernick Moosic PA 854 62 100 1:55:54.18 1:55:59.16
3 Joe Adamski Scranton PA 700 62 126 2:01:18.35 2:01:30.96
4 Steve Kopko Old Forge PA 840 63 156 2:07:30.84 2:07:46.70
5 Frank Cosenza Lords Valley PA 743 62 163 2:08:37.81 2:08:48.36
6 Mike Grogan Scranton PA 800 60 186 2:16:28.34 2:16:43.22
7 Gino Tempesta Dunmore PA 954 64 187 2:16:36.54 2:16:43.48
8 Richard Sax Philadelphia PA 925 60 210 2:26:47.96 2:26:59.75
 

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Roger Ericson Tafton PA 768 68 58 1:47:01.70 1:47:10.29
2 Dennis Holmes Throop PA 815 65 74 1:49:15.95 1:49:21.39
3 Thomas Brown Scott Township PA 718 66 243 3:12:40.67 3:12:57.78
 

Male 70 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Marsden Urmanec Waymart PA 956 73 171 2:10:18.43 2:10:34.13